Klassiväline

• Tere sügis! - traditsiooniline üritus
    Kooli süda. Palmisaal, muutub väljapanekute paigaks. Põrand, seinad, stendid - kõik leiavad kasutamist. Kogu maja lõhnab sügise järele. Õhtuhämaruses süüdatakse tõrvikud ja tiigi ümbrusest saab sügisjooksu paik.
  • G. Suitsu sünniaastapäevale pühendatud aktus
    Eelneb 9.-l 2. klassides esseevõistlus. Tulemustest lõppüritustel. Auhinnad. Majas on
    külalisesinejad ja traditsiooniliselt sisustab piduliku osa keskkooli pool.
  • Meeleoluhetked advendihommikul
    Hämar Palmisaal, sobivad kompositsioonid jõulumeeleolule kaasa aitamas, küünlad, muusika,laul. Ja igal aastal erinevad külalised.
  • Lucia päev
    Tulenevalt  sellest, et õpime Võnnu Keskkoolis rootsi keelt, järgime ka rootsi traditsioone. Sellepärast tähistame igal aastal Lucia päeva – valguse võitu pimeduse üle.
  • Jõulupidu
    Traditsiooniliselt kogu kooliperet haarav jõulunäidend laulude-tantsudega. Jõuluvana + päkapikud. Osaleb kogu küla.
    Eeloleval aastal katsetasime jumalateenistuse ja jõulukontserdiga Võnnu kirikus.
  • Nelja kooli kokkutulek
    Võnnu - Melliste – Järvselja - Mehikoorma. Koos tehakse sporti, esinetakse, vaadatakse näitusi. Selles osalevad lapsed l.-6. klassini. Suurt tähtsust omavad selle ettevõtmise juures pisiasjad - ise tehtud kutsed, kohviku kujundamine, kingitused külalistele.
  • Kooli sünnipäev
    Traditsiooniliselt aktus + stiilipidu vms. Stiil on igal aastal erinev ja see puudutab nii riietust kui ka üritusi. On olnud fantastiliselt andekaid lahendusi.
  • Liikumispidu
    Üritus toimub üle aasta kevadel. Haaratud on praktiliselt kõik lapsed. Õpetajate toel ja
    juhendamisel  valmivad väga erinäolised liikumis- ja võimlemiskavad. Auhinnad parimatele. See on pidu kogu külale ja väga oodatud ning populaarne.
  • Tutipäevad
    Enamasti kevadiselt soe päev, kui koolimaja esisel muruplatsil saavad kokku lõpetajad ja võõraks muutunud asjad ja tegevused: mänguasjad, titelik sõnavara, rõivastusest rääkimata. Tantsitakse lasteaiaajast pärit tantse, laulud on aastatetagused, mökerdatakse savist kujusid ja lõpetatakse asjalikumalt - istutatakse puud kooli parki. Seejärel piknikukorv kaasa ja loodusesse.
  • Kevadpidu
    Traditsiooniliselt kogu küla pidu kultuurimajas. Erinevatel aastatel erinevate lahendustega peoõhtu, kus püütakse pakkuda parimat sellest, mis aasta jooksul õpitud.
  • Sõbrapäev
    Hommikuti tervitavad kooliperet südamed. Südamed seinal, rinnas, kirjakastidel, kohvikus on kookidel südamete kuju. Lisaks erinevad väikesed üllatused erinevatel sõbrapäevadel.
  • Liikumine 4H
    Laagripäevad suvel, ekskursioonid, teatrikülastused, õppepäevad - kindla rühma laste huviala, mis viib neid mõttekaaslasi otsima eemale kodust ja toob sõbrad aeg-ajalt Võndu.

B DesiGn
2005 - 2006 Copyright ©. All rights reserved. Võnnu keskkool